Oz büyücüsü

 

L. Frank Baum’un unutulmaz çocuk klasiği Oz Büyücüsü’nün, Düşler Perdesi yapımı tiyatro uyarlaması, bizleri oyun boyunca Oz Büyücüsü’nün masalsı dünyasında macera dolu bir gezintiye çıkarıyor. Dekor ve Kostüm tasarımını Emre Karaoğlu’nun, Işık Tasarımını Alican Eryener’in üstlendiği, başrollerini Alev Sezer, Berk Çanakoğlu, Emre Çoldur, Ezgi Erdilek, Merve Şeyma Zengin ve Refiye Genç’in paylaştığı Oz Büyücüsü, bizleri yeniden yazarın müthiş hayal dünyasına davet ediyor.

 

“Oz Büyücüsü, göz kamaştırıcı Oz Ülkesi’nin sihirli dünyası, büyülü ormanları, birbirinden güzel dansları ve şarkıları eşliğinde çocuklara sahip olduklarının, son dönemlerde unuttuğumuz ailenin ve arkadaşlığın önemini bir kez daha vurguluyor."

 

Genç ve deneyimli oyunculardan oluşan Düşler Perdesi ekibi çiftlik kızı Dorothy ve köpeği Toto’nun yeni edindikleri arkadaşları, içi saman dolu Korkuluk, duygusal Teneke Adam ve korkak Aslan’la, Oz Büyücüsü dünyasındaki maceralı hikayelerini anlatıyor. Oz Büyücüsü sevgiyi, doğruluğu, azim, cesaret ve bilgeliği bir kez daha hatırlatıyor. Hikaye doğrudan doğruya kederli, dertli bilincimize hitap ederek, yenilenme ihtiyacı karşısında kayıtsız kalmamız gerektiğini vurguluyor. Yenilenmediğimiz takdirde daha iyi insan olmamız çok zor olacak.

 

Yazan : L.Frank Baum

Yöneten : Alev Sezer, Emre Çoldur

Oyuncular : Alev Sezer, Elif Kılıç, Emre Çoldur, Erman Gök, Merve Şeyma Zengin, Refiye Genç

Vokal : Selin Uzun, Sinan Turan

Işık Tasarım : Alican Eryener

Ses Miksaj : Koray Halat

Dekor Tasarım : Emre Karaoğlu

Kostüm Tasarım : Dilşad Ayral Ünal

Afiş Tasarım : Biğkem Karavus

Görsel İletişim Tasarım : Can Toygar

Çocuk Aklı Danışmanı : Sarah Merve Ahmad

 

© Düşler Perdesi