DÜŞLER PERDESİ

 

2016 yılında yolculuğuna başlayan Düşler Perdesi, genç yaşta tiyatroyla ilk buluşmanın önemini de dikkate alarak çocukları nitelikli, öğretici ve eğlence dolu dünya klasikleriyle buluşturuyor. İlkler değerlidir; Hepimizin çocuk yaşta etkisine kapıldığı ve ilk etkileşim anının hafızalarımıza kazındığı, yaratıcılığı körükleyen sihirli masallar, kitaplar, filmler ve hatta anlar vardır.

 

İşte bu sihirli etkiyi yeni nesiller üzerinde yaratma amacıyla yola çıktık. Çocukları birer birey olarak ciddiye alan ve tutkuyla icra edilen sanatın hayal gücünü zenginleştirdiğine inanıyoruz. Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunlarımızda rol alan profesyonel oyuncularımız, çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını aralıyor.

 

Çocukların da bir parçası olma şansını yakalayabildikleri interaktif yapımlarımıza sanatın eğlendirirken eğiten sesi olma hedefini taşıyoruz her yeni eğitim-öğretim döneminde iki yeni oyunu sahneleyerek, minik seyircilerimizle buluşturuyoruz.

 

Sezonda ortalaama 50.000 seyirciye ulaşan oyunlarımız her biri kendi alanında tecrübeli tiyatro, yazarlık ve pedagoji eğitimi almış çocuk aklı danışman kadromuz tarafından incelenip, çocuk gelişimi hassasiyetini dikkate alarak sahneye uyarlanmaktadır.

 

Sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer alarak, çocuklara dünya edebiyatının en ünlü serüvenlerini sunma şansını yakalayan Düşler Perdesi, Türkiye’nin birçok şehrinde etkinlikler gerçekleştiriyor. Çocuk izleyicilerimize tiyatroyu büyülü atmosferiyle tanıtabilmek ve sevdirmek için de üretmeye devam ediyoruz.

 

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz.

duslerperdesi_Instagram

© Düşler Perdesi